EDREMIT

EDREMIT

Balıkesir’in önemli turizm merkezlerinden biri olan Edremit, Akçay, Güre, Zeytinli ve Altınoluk mahalleleri, berrak suları, plajları, kaplıcaları, mesire yerleri, doğal ve tarihi güzellikleriyle keyifli bir tatilin ideal alternatifleri arasında.Kaymakamlık : 0266 373 1078
Turizm Danışma Bürosu : 0266 412 6450
Otogar Müdürlüğü : 0266 412 6457
Özel Körfez Hastanesi : 0266 376 1336
Ekin Tıp Merkezi : 0266 412 6999
PTT Akçay : 0266 384 1419
PTT Edremit : 0266 373 1039
Ambulans : 112
İtfaiye : 110
Polis : 155

Tatil için tercihiniz Edremit ise denizin ve doğanın tadını çıkaracağınız gezinize alternatif turizm imkanlarını da eklemeyi unutmayın. Zengin flora ve faunasıyla sadece Edremit’in değil, Türkiye ve dünyanın sayılı güzelliklerinden olan Kaz Dağları doğaseverler için unutulmaz bir deneyim sunarken, ilçe merkezinde SİT kapsamına alınmış tarihi konaklar ve evler, kültür mirası olarak dikkat çekiyor. Sıcak su kaynaklarıyla ünlü Edremit, termal turizmin de önemli duraklarından.Edremit’in geçmişine yolculuk
İlçe ve çevresi ile ilgili tarihi bilgiler Antik Çağ’a ait. Yöre bu dönemde Küçük Asya’nın Mysia bölgesine dahil. Bazı kaynaklarda M.Ö. 1443 yıllarında Pidasus adıyla kurulduğu belirtilirken, bazı kaynaklarda ise şehrin adı doğrudan ’’Adramytteion’’ olarak geçiyor.

Bir diğer kaynakta da, Edremit adının kökeninin Luwi dilinden geldiği ve Adra Vadisi anlamında Adra-Mut olduğu ifade ediliyor. Türkler tarafından ele geçirilişi Alaaddin Keykubat zamanında (1220-1237) olan bölgeye, Anadolu Selçuklu İmparatorluğu döneminde ise Karasi Bey Uç Beyi olarak atanmış ve Edremit Anadolu Selçuklu İmparatorluğu’nun Balıkesir Beyliği’ne bağlı bir uç beyliği olarak kalmış. 1335 yılında da Osmanlı hakimiyetine girmiş.

Gezilecek Görülecek Yerler
Antandros (Edremit-Altınoluk) Antik Kenti: Mysia’da İda Dağı eteğinde çok eski bir şehirdir. Adramytteion’un denize bakan çıkıntısının kuzey kenarında, Alkaios’a göre bir Leleg yerleşimi, Skepsis’li Demetrios’a göre bir Kilikya kuruluşu, Herodot’a göre bir Pelasg, Thukydides’e göre bir Aiol yerleşimi. Edonis ve Kimmeris gibi yan adları da vardır. Bu adların, AristoTeles’e göre Antandros’u işgal eden kavimlerden kaynaklanması gerekir.

Diğer bir söylentiye göre de, buradan sonradan kovulan Andrialılar tarafından kurulmuş olmasıdır. Antandros bölgesinde, sikkelere göre Astria’nın doğusundaki Asponeus’da, İda dağlarından elde edilen ve özellikle gemi yapımında kullanılan ağaç (odun-kereste) ticareti ileri düzeydeydi.

Pers yönetimi sırasında Dareios tarafından ele geçirilmiştir. Pelopponnes savaşları sırasında birçok kez olayların içine çekilmiştir. Atinalılara tribut (vergi) ödemek zorunda idi. Sicilyalıların hareketi yüzünden tekrar Perslerin eline düşmüştür.

Sonra Persler tarafından kovulmuşlardır. 4. yüzyılın ikinci yarısında özgür bir şehir olarak, geç dönemlerde ise Titus’dan Elagabal‘a kadar sikke basmıştır. Hristiyanlık döneminde bir psikoposluk merkezi idi. H.Kiepert tarafından bugünkü Avcılar yakınında, sahile doğru, iki yüz on beş metre yükseklikteki bir dağ üzerinde lokalize edilmektedir. Burada bulunmuş bir yazıt yayınlanmıştır.

Kaz Dağı (İda Dağı) Milli Parkı: Edremit Körfezi’nin kuzeyinde bulunan Kazdağı Milli Parkı, 21 bin 450 hektarlık alanıyla deniz ve yeşilin, tarihi dengeler ile doğanın kucaklaştığı, zengin fauna ve florası ile ülkenin görülmeye değer yerlerinden. Kaz Dağları’na ilçenin dört noktasından ulaşılabilir. Bunlar Zeytinli, Kızılkeçili Köyü, Güre Köyü ve Altınoluk istikametinden çıkan orman yollarıdır.
İletişim: 0 266 373 14 80

Hoşgörü timsali ibadethaneler
Kurşunlu Cami: 1231 yılında Edremit Fatihi olan Selçuklu Komutanı Yusuf Sinan tarafından yaptırılmıştır. Caminin yanında Yusuf Sinan’ın türbesi vardır.

Ayazma Kilisesi: Günümüzde zeytinyağı fabrikası olarak kullanılan İon sütunlu Fenoremeni Kilisesi, Ortodokslarca içindeki kutsal su nedeniyle ’’Ayazma’’ olarak anılıyor.

Deniz kum güneş
Akçay: Edremit’e 10 kilometre uzaklıkta olan Akçay, deniz turizmi açısından büyük önem taşıyan yerlerdendir. Bölge, her yerinden fışkıran tatlı, soğuk suları ve artezyenleri ile ünlüdür. Her yıl Ağustos ayında Akçay-İda Külür ve Sanat Şenlikleri düzenlenir.

Altınoluk: Edremit’e 28 kilometre mesafede bulunan Altınoluk, oksijen deposu özelliğini taşır. Yörede çok sayıda konaklama tesisi ve eğlence mekanları bulunuyor.

Şifa kaynağı kaplıcalar
Edremit - Güre Kaplıcaları: Edremit’e 12, Akçay’a ise 3 kilometre uzaklıktaki kaplıca, ülkemizin en önemli termal turizm bölgelerinden biridir. Kaplıcanın orijinal bölümlerinde, İlkçağ Roma Hamamı özelliklerini taşıdığı görülüyor.

Kaplıca 64 santigrat derece sıcaklığındaki suyuyla, romatizma, kadın hastalıkları, cilt hastalıkları, guatr, kireçlenme, sedef, böbrek taşı ve kumları ile karaciğer hastalıklarından muzdarip olanlara şifa dağıtır. Kaplıcada konaklama imkanı da vardır.

Bostancı Kaplıcaları: Burhaniye’nin Edremit çıkışında ve Burhaniye’ye 10 kilometre uzaklıkta olan tesiste ortalama 51 santigrat derece sıcaklıktaki yıkanma suyu, romatizma, siyatik, lumbago ve kadın hastalıklarının tedavisinde etkilidir.

Mesire yerleri
Pınarbaşı: Güre mahallesi sınırları içinde Akçay’a 6 kilometre mesafede bir piknik yeri olan Pınarbaşı, yamaçtan akan bol ve buz gibi suyu ile yaz aylarında serinlemek için idealdir. Orman Müdürlüğünce işletilen bölgede ayrıca piknik alanı içerisinde alabalık üretilen bir çiftlik bulunuyor.

Şahinderesi: Kaz Dağları’nın Altınoluk bölgesi eteğinde bulunan Şahinderesi, Altınoluk’u tepeden görür. Temiz kaynak suları olan bol ağaçlı bir piknik yeri olan Şahinderesi’nde bir konaklama tesisi ve restoran da yer almaktadır.

Çağlayan Piknik Yeri: Kızılkeçili köyü içinde olan Çağlayan Piknik Yeri, Akçay’a 3 kilometre mesafede yer alır. Kültür Bakanlığınca tescillenmiş 800 yıllık Çınar Ağacı da, burada bulunur.

Hanlar: En çok rağbet edilen piknik yerlerinden olan Hanlar, Akçay’a 35 kilometre uzaklıktadır. Ormanları ve soğuk suları ile dikkati çeken bölgenin çevresinde lokanta ve kafeler hizmet vermektedir.

Mıhlı Çayı: Akçay’a 25 kilometre mesafede, Altınoluk- Çanakkale karayolu üzerinde çevresi ormanlık bir dere kenarıdır. İç kısmında bulunan Başdeğirmen Köprüsü görülmeye değerdir.

Güre Gelinçamı Piknik Yeri: Güre Mahallesine 3 kilometre mesafede halka açık bir piknik yeri olan Gelinçamı Piknik Yeri’ne, Güre’den itibaren yeni açılan yol ile ulaşılabilinir. Her yıl yapılmakta olan Sarıkız etkinliklerinin bir bölümü de burada gerçekleştirilir.

Sütüven: Edremit’e 20 kilometre uzaklıkta İzmir - Çanakkale karayolu üzerinde piknik alanıdır. 8 metre yükseklikten dökülen ve yörenin adı ile anılan Sütüven Şelalesi’nin bulunduğu alanda, manzara seyir terasları ve oyun alanları yer alır.

Hasanboğuldu: Sütüven Piknik Alanı’ndan sonra derenin karşı tarafındaki patika yolu izleyerek, 1 kilometre sonra ulaşılan Hasanboğuldu, bir şelale ve içinde pek çok balığın bulunduğu gölcükten oluşur.

Subaşı: Altınoluk’un 2,5 kilometre batısında Doyran köyüne çıkan yolun 500 metre sağında şehir içme kullanma suyunun sağlandığı kaynağın başıdır. Asırlık çınar ve ceviz ağaçlarının gölgelediği Subaşı’nda çağlayan suyunun serinliğinde oturabileceğiniz kır gazinoları vardır.

Bent: Altınoluk’un 2 kilometre doğusunda Şahindere’nin düzlüğe çıkış noktasındadır. Bölgede, belediye tarafından yaptırılan 40 yataklı bir oTel bulunur.


Tarihe ışık tutan müzeler
A.Sıdıka Erke Edremit Etnoğrafya Müzesi: Zemin katta Kuva-yi Milliye dönemini yansıtan bir oda, bir idari oda ve hanay tabir edilen 120 metrekarelik geniş salon, kültürel amaçlı kullanılmak üzere düzenlenmiş. Üst katta başoda ve sofa bulunuyor.

Odalarda 18 ve 19. yüzyıl döneminin Edremit ev yaşamına ilişkin geleneksel el sanatları ile bezenmiş ev eşyası, giysi ve günlük yaşamını yansıtan eşyalar sergilenir. Pazartesi günleri hariç mesai saatleri içinde gezilebilir. Müze Pazartesi hariç, (08:00-12:00) (13:00-17:30) saatleri arasında açıktır.

Telefon:0266 374 1718

Tahtakuşlar Etnografya Galerisi: Türkiye’nin ilk özel Etnografya Galerisi, Edremit’in Tahtakuşlar Köyü’nde bulunur. Galeride Orta Asya’dan Türkiye’ye göç eden Konar - Göçer Türk boylarının ilginç ve özgün kültür varlıkları, giyim, ev eşya ve aletleri, halı ve çadırları yıl boyunca sergilenir. Müze 08:00 - 18:00 saatleri arasında açıktır.

Telefon: 0266 387 3340
Gsm: 0535 735 3210

Evren Ertür Zeytinyağ Müzesi: Edremit’te beş kuşaktır zeytincilikle uğraşan bir aileden gelen Evren Ertür tarafından 2005 yılında kurulan müzede, ilk taş yalaktan buharlı kontinü sisteme kadar 5-6 aşamada kullanılan gereçler bulunur.

Dağ turizmi
Edremit Körfezi’nin kuzey kıyısını takiben, doğu-batı yönünde 60-70 kilometre boyunca uzanan Kazdağları, topoğrafik özellikleri ile dağcılık ve trekking tutkunlarının buluşma noktasıdır. Karataş Tepesi (1774 metre) ise Kazdağları’nın zirvesi olup, onu Babadağ (1768 metre) ve 1726 metre ile Sarıkız Tepesi izler.

Doğal güzellikleri ile dağcıların ve doğa sporcularının vazgeçemediği dağlardan biri olan Kazdağı’nda, batıya Assos yönüne kadar her patikada yürüyüş yapılabilir. Kazdağı Milli Parkı’nın alan kılavuzları ile birlikte gezilmesinde yarar var.

Nasıl gidilir?
Ulaşım açısından çeşitli alternatifleri olan Edremit’e hem karayolu hem havayolu hem de denizyolu taşımacılığı vardır. Türkiye’nin en işlek karayolları üzerinde bulunan Edremit, Balıkesir’e 87, Çanakkale’ye 130, İzmir’e 201, Ankara’ya 619 ve İstanbul’a 483 kilometre mesafededir.

Havayoluyla ulaşım:
Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na haftanın her günü Ankara ve İstanbul’dan tarifeli seferler 12 ay boyunca düzenlenir. Ayrıca Yurtdışı direk uçuşlar ile bölgeye yabancı turistlerin ulaşımı sağlanır.

Denizyoluyla ulaşım:
Bandırma-Yenikapı arasında çalışan hızlı feribot ile İstanbul’dan Edremit’e 4-5 saatte ulaşılır.

Yapmadan dönmeyin!
- Kaz Dağları’nda doğa yürüyüşü ve trekking turlarına katılmadan,
- Hasanboğuldu’yu ve Sütüven Şelalesi’ni görmeden,
- Zeytin şekerini tatmadan,
- Akçay’da güneşin batışını seyretmeden,
- Güre Kaplıcaları’nda şifa bulmadan,
- Sarıkız etkinlikleri ile Zeytin ve Turizm Festivallerine katılmadan,
- Altınoluk’ta gezmeden, çay içmeden dönmeyin.

  • Günübirlik Midilli Turu
  • Bozcaada Turu
  • Şelaleler Turu Hergün (Yemekli)
  • Sarıkız Zirve Turu Milli Park Hergün (Yemekli)
  • Şahindere Kanyon Turu Milli Park Hergün (Yemekli)
  • Kirse Alanı Turu Hergün(Yemekli)
  • Çanakkale  Şehitlikler Turu
  • Foça Turu Yemekli
  • Ayvalık Kara Ve Tekne Turu
  • Çeşme Turu

(Yukarıda yer alan programlar ilçedeki Turizm Seyahat Acentaları tarafından düzenlenmektedir.)

Festival, Şenlik ve Önemli Günler

Tesis Adı Sınısfı Adres
Büyük Yağlı Pehlivan Güreşleri Mayıs Tel: 0266 373 1555
Bahar Şenlikleri Mayıs Tel: 0266 373 1555
32. Altın zeytin Sanat Festivali Eylül Tel: 0266 373 1555
Zeytinli Kültür Sanat Festivali Ağustos Tel: 0266 373 1555
Akçay Kültür Sanat Şenliği Ağustos Tel: 0266 373 1555
Altınoluk Antandros Yaşama Saygı Kültür Sanat Festivali Ağustos Tel: 0266 373 1555
Güre Sarıkız Etkinlikleri Ağustos Tel: 0266 373 1555


Restoran ve Kafeler

Tesis Adı Adres İletişim
Saklıbahçe Restaurant Çamlıbel Köyü No:82 GÜRE /EDREMİT/BALIKESİR/TÜRKİYE Tel: 0266 387 3212
Cumhuriyet Lokantası İnönü Caddesi No:19 EDREMİT/BALIKESİR TÜRKİYE

Tel: 0266 373 1076
Bacca Restaurant Barış Cad No:2 Güre İskelesi Güre/ EDREMİT/BALIKESİR TÜRKİYE Tel: 0266 384 8580
Yakamoz Restaurant Güre-EDREMİT/BALIKESİR TÜRKİYE Tel: 0266 384 4432
Hasanaki Balık Restaurant Narlı Altı - Mıhlı Mevkii
Altınoluk-EDREMİT/BALIKESİR TÜRKİYE
Tel: 0266 398 1111
Şahintepesi Şelale Restaurant Doyuran Yolu Üzeri,
Altınoluk-EDREMİT/ BALIKESİR TÜRKİYE
Tel: 0266 396 9044
Ömür Lokantası Menderes Bulvarı No:1 Akçay-EDREMİT/BALIKESİR TÜRKİYE Tel: 0266 373 2117
Zeyyat Lokanta Turgut Reis Cd No:2/C Akçay-EDREMİT/BALIKESİR TÜRKİYE Tel: 0266 384 9998
Sarıkız Lokantası Oruçreis Cd. Sarıkız Mevkii No: 8 Akçay-EDREMİT/BALIKESİR TÜRKİYE Tel: 0266 384 3848


Araç Kiralama

Tesis Adı Adres İletişim
Damla Rent a Car Azarbeycan Bulvarı Kaya Evleri B Blok No:24 EDREMİT/BALIKESİR TÜRKİYE Tel: 0266 373 66 60
Gsm: 0535 372 67 99
EDO Rent a Car Çayiçi Cad. Akbank Karşısı
No: 1/G EDREMİT/BALIKESİR TÜRKİYE
Tel: 0536 765 26 71
Web: www.edorentacar.com
Adramis Rent a Car Gazicelal mah. Akçay cad. No.12/C EDREMİT/BALIKESİR TÜRKİYE Tel: 0266 373 66 67
Gsm: 0532 494 34 11
Klas Rent a Car Garaj Karşısı Kamyonet durağı yanı EDREMİT/BALIKESİR TÜRKİYE Gsm: 0530 391 10 16


İşletme Belgeli Konaklama Tesisleri

Tesis Adı Sınısfı Adres Oda Sayısı Yatak Sayısı İletişim

Adrina Health&Spa HoTel

5 Yıldızlı Termal Otel İskele Mh. Orman Kampı Cd. No:2 Güre- EDREMİT/BALIKESİR/TÜRKİYE 246 503 Tel: 0266 384 6060
Fax: 0266 385 3656
Ramada Resort Kazdağları Termal Otel 5 Yıldızlı Termal OTel Güre Köyü Yolu 10395 Edremit / Balıkesir / Türkiye 121 400 Tel: 0 266 372 07 77 Whatsapp: 0 543 227 10 10
Adramis Termal OTel 4 Yıldızlı Termal OTel Bostancı Köyü İzmir Karayolu Üzeri EDREMİT/ BALIKESİR TÜRKİYE 66 132 Tel: 0266 376 1314
Fax: 0266 376 1397
Güre Saruhan Termal OTel 4 Yıldızlı Termal OTel İskele Mh. Atatürk Blv. No:30 Güre /EDREMİT- BALIKESİR TÜRKİYE 122 275 Tel: 0266 384 8600
Fax: 0266 384 1187
Entur Termal OTel 3 Yıldızlı Termal OTel Bostancı Köyü Kaplıcalar Mevkii Küme Evler No:8 EDREMİT/ BALIKESİR TÜRKİYE 63 123 Tel: 0266 376 13 70
Fax: 0266 376 13 73
Altıner HoTel 4 Yıldızlı OTel Narlı Köyü Mıhlı Mevkii Altınoluk-EDREMİT- BALIKESİR TÜRKİYE 72 144 Tel: 0266 398 1527
Fax: 0266 398 1500
Elbis OTel 4 Yıldızlı OTel Narlıaltı Mevkii Altınoluk-EDREMİT - BALIKESİR TÜRKİYE 118 238 Tel: 0266 398 1535
Fax: 0266 398 1539
Akçay Ömür OTel 3 Yıldızlı OTel Akçay Mh. Sakarya Cd. No:1 Akçay-EDREMİT/BALIKESİR TÜRKİYE 48 96 Tel: 0266 385 0505
Fax: 0266 385 6262
Beyza HoTel 3 Yıldızlı OTel Çanakkale Asfaltı Üzeri Buruncuk Mevkii Altınoluk-EDREMİT /BALIKESİR TÜRKİYE 83 166 Tel: 0266 396 1313
Fax: 0266 396 1370
Lambada OTel 3 Yıldızlı OTel Çanakkale Asfaltı Üzeri Narlıaltı Mevkii Altınoluk-EDREMİT/BALIKESİR TÜRKİYE 73 146 Tel: 0266 395 2544
Fax: 0266 396 0112
Öge OTel 3 Yıldızlı OTel Leman Akpınar Cd. No:28 Akçay-EDREMİT/ BALIKESİR TÜRKİYE 79 159 Tel: 0266 385 5050
Fax: 0266 384 1004
Gür OTel 2 Yıldızlı OTel Tekçam Cd. 51. Sk. No:2 Altınoluk-EDREMİT/BALIKESİR TÜRKİYE 31 66 Tel: 0266 396 1112
Fax: 0266 396 1214
Aeneas OTel 2 Yıldızlı OTel Avcılar Mah.Yarmataş Cad. 12.sok. 1.Aralık No:3 Altınolık/ EDREMİT/BALIKESİR TÜRKİYE 18 36 Tel: 0266 378 1969
Fax:0266 378 0777
Üçem OTel Golden Sea 2 Yıldızlı OTel İskele Mh. Barbaros Cd. No:18 Altınoluk-EDREMİT/BALIKESİR TÜRKİYE 40 78 Tel: 0266 396 1388
Fax: 0266 396 5530
Manastırhan OTel 1 Yıldızlı OTel Manastır Küme Evleri No:2 Güre-EDREMİT/BALIKESİR TÜRKİYE 18 36 Tel: 0266 388 4520
Fax: 0266 388 4521
Maremonte OTel 1 Yıldızlı OTel İskele Mevkii Altınoluk-EDREMİT/ BALIKESİR-TÜRKİYE 23 46 Tel: 0266 396 1730
Fax: 0266 396 0675
Bacahan Özel Konaklama Tesisi İskele Mh. Fatih Cd. No: 20 Altınoluk-EDREMİT/BALIKESİR TÜRKİYE 20 42 Tel: 0266 396 7733
Fax: 0266 396 8883
Zeytinbağı Özel Konaklama Tesisi Çamlıbel Köyü-EDREMİT/BALIKESİR TÜRKİYE 8 16 Tel: 0266 387 3761
Fax: 0266 387 3762


Seyahat Acentaları

Sınıfı Tesis Adı   Adres İletişim
A Madra Turizm Seyahat Acentası Merkez Hamidiye Mahallesi Azerbaycan Bulvarı No: 24/A Edremit/BALIKESİR TÜRKİYE Tel: (266) 373 3707
Fax: (266) 422 3727
A Özipek Turizm Seyahat Acentası Merkez Hamidiye Mahallesi 677. sokak No: 23 Edremit/BALIKESİR TÜRKİYE Tel: (266) 373 9999
Fax: (266) 372 2621
A Coşarlar Turizm Seyahat Acentesi Merkez Edremit Cd. Ertem İşhanı No:2 Akçay-Edremit/BALIKESİR TÜRKİYE Tel: 0266 373 3980
Fax: 0266 373 3980
A Demre Turizm Seyahat Acentesi Merkez Cumhuriyet Blv. No: 27 Akçay-Edremit/BALIKESİR TÜRKİYE Tel: 0266 384 8586
Fax: 0266 385 1521
A Edro Turizm Seyahat Acentesi Merkez Cumhuriyet Mh. Cumhuriyet Blv. No: 13/A Akçay-Edremit/BALIKESİR TÜRKİYE Tel: 0266 384 3000 - 384 4000
Fax: 0266 385 4000
A Edro Turizm Seyahat Acentesi Şube İSKELE MAHALLESİ, HÜRRİYET MEYDANI, NO: 7, Altınoluk-EDREMİT/BALIKESİR TÜRKİYE Tel: (266) 3733036
Fax:(266) 3723434
A Bibilet Turizm Seyahat Acentası Merkez HACITUĞRUL MAH. ÇAYIRİÇİ CAD. DENİZER İŞ MERKEZİ NO:54 EDREMİT/BALIKESİR TÜRKİYE Tel: (212) 327 80 05
Fax: (212) 327 88 09
A 10. Gözde Turizm Seyahat Acentesi Merkez Cumhuriyet Blv. No: 45/C Akçay-EDREMİT/BALIKESİR TÜRKİYE Tel: 0266 385 4145
Fax: 0266 384 2640
A Kazdağı Tur Turizm Seyahat Acentesi Merkez Cumhuriyet Meydanı Cumhuriyet Cd. Ertem Pasajı No:2 Akçay-EDREMİT/BALIKESİR TÜRKİYE Tel: 0266 384 5333
Fax: 0266 385 0320
A Mare Monte Tour Seyahat Acentesi Merkez İskele Mh. Fatih Cd. No:13 Altınoluk-EDREMİT/BALIKESİR TÜRKİYE Tel: 0266 396 1730
Fax: 0266 385 0650
A Moneta Travel Seyahat Acentesi Merkez Tuzcu Murat Mh.121. sk. No:25 EDREMİT/ BALIKESİR TÜRKİYE Tel :212 291 86 32
Fax: 212 291 22 94
A Tur163 Turizm Seyahat Acentesi Merkez Hacıtuğrul Mh. Şehit Tevfik Tanju Beytekin Sk. No: 1/B EDREMİT/BALIKESİR TÜRKİYE Tel: 0266 373 0480
Fax: 0266 373 0485
A Wish Travel Turizm Seyahat Acentesi Merkez İskele Mh. Atatürk Cd. 9. Sk. Zemin Kat No: 3 Altınoluk/EDREMİT/BALIKESİR TÜRKİYE Tel: 0242 243 1414
A 2009 Turizm Seyahat Acentası Merkez Sarıkız Mh. Sakarya Cd. Ege Apt. Altı No:64/B Akçay-EDREMİT/BALIKESİR TÜRKİYE Tel: 0266 384 3800
Fax: 0266 384 3800
A 10. Gözde Turizm Seyahat Acentesi Şube İskele Mh. Atatürk Cd. 7. Sk. No:2 Altınoluk-EDREMİT/BALIKESİR TÜRKİYE Tel: 0266 396 2500
Fax: 0266 396 2500
A Kazdağı Tur Turizm Seyahat Acentesi Şube İskele Mh. Atatürk Cd. No: 2/ B Altınoluk/EDREMİT/BALIKESİR TÜRKİYE Tel: 0266 396 5705
A Kazdağı Tur Turizm Seyahat Acentesi Şube Soğanyemez Mh. Yılmaz Akpınar Blv. No:1/1 EDREMİT/BALIKESİR TÜRKİYE Tel: 0266 373 5733
A Ekrem Turizm Seyahat Acentesi Şube Soğanyemez Mh. Kurşunlu Cd. 5.Sk. No:1/1 EDREMİT/BALIKESİR TÜRKİYE Tel: 0266 374 0624
Fax: 0266 372 1424
A Ref-Tur Turizm Seyahat Acentesi Şube Denizer İşhanı Kat:3 No:23 EDREMİT/BALIKESİR TÜRKİYE Tel: 0266 373 0020
Fax: 0266 373 5617
A Sürücü Turizm Seyahat Acentesi Şube Tuzcu Murat Mh. Hamdibey Cd. No:28/2 EDREMİT/ BALIKESİR TÜRKİYE Tel: 266 373 59 58
A Süphan Turizm Seyahat Acentesi Şube Soğanyemez Mh. Menderes Blv. No:32/3 EDREMİT / BALIKESİR TÜRKİYE Tel: 0266 374 0890
Fax: 0266 374 0790
A Wılusa Turizm Seyahat Acentesi Şube Hacı Tuğrul Mh. Hürriyet Cd. Suzan Terzioğlu İş Merkezi No:1/C EDREMİT/BALIKESİR TÜRKİYE Tel: (266) 3740700
Fax: (266) 3735759
A 2009 Turizm Seyahat Acentası Şube Yılmaz Akpınar Bul. 17. Sk. No:1 D:2 EDREMİT / BALIKESİR TÜRKİYE Tel: 0266 373 85 38
Fax:0266 372 27 89
A 2009 Turizm Seyahat Acentası Şube İskele Mh. Sinan Cd. Sakaroğlu Pasajı No:4 Altınoluk-EDREMİT/BALIKESİR TÜRKİYE Tel: 0266 396 8535
A Belizztur Turizm Seyahat Acentası Şube Akçay Mah. Sarıkız Mevkii Çamlıyol Cad. Oflaz Apt.No:47/B EDREMİT/BALIKESİR TÜRKİYE Te l : (226) 3844449
Fax: (226) 3844449
C Antandros Turizm Seyahat Acentası Merkez Şahindere Mh. Zerdalilik Cd. 5.Sk. No:5/1 Altınoluk-EDREMİT/BALIKESİR TÜRKİYE Tel: 0266 396 5511
Fax: 0266 396 5517


Kaymakamlık : 0266 373 1078
Turizm Danışma Bürosu : 0266 412 6450
Otogar Müdürlüğü : 0266 412 6457
Özel Körfez Hastanesi : 0266 376 1336
Ekin Tıp Merkezi : 0266 412 6999
PTT Akçay : 0266 384 1419
PTT Edremit : 0266 373 1039
Ambulans : 112
İtfaiye : 110
Polis : 155